fbpx

Mieszkańcy Wysokiej bojkotują. Wrocławianie protestują.

Informacja o kolejnym (dziewiątym) przesunięciu terminu rozstrzygnięcia przetargu najprawdopodobniej doprowadzi do ulicznego protestu mieszkańców Wojszyc, Jagodna, Ołtaszyna, Partynic.

Problem zacznie być jeszcze poważniejszy, kiedy odcinek WOW zostanie „wpięty” do ulicy Grota Roweckiego na wrocławskim Ołtaszynie. Natężenie ruchu na ulicy Kurpiów przy szkole podstawowej i przedszkolu jest obecnie nie do przyjęcia. Już teraz tworzą się zatory od ulicy Strączkowej do ulicy Kutrzeby.

Mieszkańcy Ołtaszyna mają żal to władz województwa, że ulice wewnątrz osiedla muszą przejąć cały ruch samochodowy okolicznych gmin. Doprowadziło to do paraliżu osiedli Wojszyce, Ołtaszyn jak i części Partynic..

Co będzie kiedy WOW będzie się kończyć na Ołtaszynie przy ulicy Grota Roweckiego?

Radna Rady Miejskiej Wrocławia jak i Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Ołtaszyn Pani Edyta Skuła zaznacza, że koniecznym rozwiązaniem jest wybudowanie parkingu „Park&Ride” oraz utworzenie tam przystanku komunikacji miejskiej oraz stacji roweru miejskiego. Obserwując blisko 20 letnią historię budowy WOW musimy przygotować się na każdą ewentualność. Wraz z mieszkańcami mam nadzieję, że odcinek WOW powstanie w całości i będzie się kończył na węźle bielańskim.

Jakie jest stanowisko niektórych mieszkańców miejscowości Wysoka można wysłuchać w materiale telewizji Echo24

Czy mieszkańcy południowych osiedli zablokują wjazd do Wrocławia? Na profilu FB jest prowadzona ankieta. Jak widać dzisiaj (21.08) 86% ankietowanych chce protestować.